Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

Od 1979 roku, 27 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Członkowie szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego uczcili to święto rajdem do Puszczy Bukowej nad jezioro Szmaragdowe. Ze Stargardu do Szczecina-Zdrojów pojechaliśmy pociągiem, a potem pieszo przez Puszczę Bukową do jeziora, którego wody w blasku jesiennego słońca miały piękny szmaragdowy kolor. Położone na skraju Puszczy Bukowej jezioro jest efektem wypadku, do jakiego doszło tutaj w 1925 roku. 16 lipca w kopalni kredy i margla nastąpił nagły wylew wód podziemnych. Zatopił kopalnię wraz z całym sprzętem i tak powstało jezioro. Kolejnym punktem naszego rajdu było przejście na punkt widokowy, skąd rozciągał się piękny widok na Szczecin. Następnie w wyznaczonym miejscu rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski.  Do Stargardu wróciliśmy pociągiem zadowoleni z miło spędzonego czasu.

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/%C5%9Bwiatowy-dzie%C5%84-turystyki