Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

26 września w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych "Sprawni-Razem" 2023. Organizatorem biegów był Uczniowski Klub Sportowy "Iskierka" ze Szczecina. Zawody odbyły się w Lasku Arkońskim I przebiegały po leśnych oznakowanych ścieżkach. Na starcie pojawiło się blisko 120 zawodników i zawodniczek ze Szczecina oraz szkół i ośrodków specjalnych naszego województwa. Udział wzięły szkoły: ze Szczecina, Goleniowa, Polic, Pyrzyc, Świnoujścia, Chojny, Nowogardu  oraz z naszej szkoły. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na 6 dystansach: 600, 800, 1200, 1500, 2000 i 3000 metrów. Najlepsi z nich otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. Z naszej szkoły najlepiej spisali się następujący uczniowie:
Szymon O. - I miejsce na dystansie 800 metrów, Kacper W. - III miejsce na dystansie 2000 metrów. Pozostali chłopcy i dziewczęta zajęli miejsca tuż za podium lub w środku stawki swoich biegów: Oliwier K. - 5 miejsce, Jakub S. - 8 miejsce oraz Patryk W.- 15 miejsce; wszyscy brali udział w biegu na 800 metrów chłopców. Bardzo dobrze spisały się dziewczynki na dłuższych dystansach: Wiktoria S.- 4 miejsce, Sandra G. - 5 miejsce oraz Ola P. - 6 miejsce w biegu na 1200 metrów. Na  najdłuższym dystansie 3000 metrów: Tomek P. - 5 miejsce oraz Arek M. - 10 miejsce. Wszystkim medalistom oraz startującym gratulujemy udziału w zawodach sportowych i życzymy powodzenia w kolejnych!

https://zsspec.stargard.pl/pl/fotogaleria/jesienne-biegi-prze%C5%82ajowe-3